Piirangutega kohaneda ning viiruse leviku tõkestamine kortermajades

Tallinna Abilinnapea pöördumine

Head korteriühistute esindajad!

Vajan taaskord Teie kaasabi, et uute, Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutega hästi kohaneda ning sellega ka viiruse levikut tõkestada kortermajades. Piirangud on ikka selleks, et saaksime võimalikult kiiresti naasta tavapärase elu juurde.

Palun Teid, et selgitaksite oma kortermajade elanikele järgmisi piiranguid ja ärgitaksite neisse tõsiselt suhtuma ning neid täitma. Lisaks palun pange võimalusel üles teavituskiri trepikodadesse ning mänguplatside juurde. Tungivalt soovitame piirata ühistu mänguväljakutel viibimist. Nii saame koos üksteist aidates kiiresti viirusest jagu.


Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoidateiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet.

Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.


Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.


Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.

Alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad (näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).

page1image748853232

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

page1image748857824

Täiendav info eriolukorraga kaasnevate tingimuste sh piirkondade kohta on kättesaadav valitsuse veebilehelt.

Kindlasti aitavad Teid ka linna töötajad ja vajadusel võite helistada abitelefonil: 14410


Loodan väga Teie abile ja vastutustundlikkusele ning tugevam pingutus koos viiruse levikut tõkestada annab meile võimaluse kiiremini naasta tavapärase elu juurde. Püsige kodus!

Lugupidamisega
Eha Võrk
Abilinnapea Eha.vork@tallinnlv.ee

page1image748896288

Eriolukord kehtib alates 12.03.2020 kuni 01.05.2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Eriolukord puudutab muuhulgas ka rahvakogunemiste korraldamise keeldu. Rahvakogunemiseks on ka korteriomanike üldkoosolekud, mille kokkukutsumine ja korraldamine selle tavapärasel viisil ja korras on keelatud.


Allikas: https://mcusercontent.com/f0fbe8af27a458382606407b8/files/bf0c3a70-d985-47a2-97fb-3e38a4a841b8/Head_korteriühistute_esindajad_lisapiirangud.pdf

Eelmine
Riik jätkab hoonete energiatõhususe parandamisega

Kirjuta esimene kommentaar

Email again:
UA-133290801-1